26 lutego, 2016

Modelinowe Smakołyki: Kołnierzyk usłany różami


Wyjątkowa róża to jeden z najbardziej rozpoznawalnych motywów książki "Mały Książe" autorstwa Antoine'a Saint- Exupery'ego. Na naszyjniku w postaci kołnierzyka znajduje się cały ogród pełen róż pokazany oczami Małego Księcia. Czyż nie wszystkie róże są  takie same? Zależy dla kogo. Dla kogoś kto w jedną, jedyną ukierunkował swoją miłość i uczucie powstałe więzi ukazują wyjątkowość.Pracę zgłaszam na wyzwanie KK
Przytoczę jeszcze drobny cytat: "Idź jeszcze raz zobaczyć róże. Zrozumiesz wtedy, że twoja róża jest jedyna na świecie. [...]Mały Książę poszedł zobaczyć się z różami. – Nie jesteście podobne do mojej róży, nie macie jeszcze żadnej wartości – powiedział różom. Nikt was nie oswoił i wy nie oswoiłyście nikogo. [...] – Jesteście piękne, lecz próżne – powiedział im jeszcze. – Nie można dla was poświęcić życia. Oczywiście moja róża wydawałaby się zwykłemu przechodniowi podobna do was. Lecz dla mnie ona jedna ma większe znaczenie niż wy wszystkie razem, ponieważ ją właśnie podlewałem. Ponieważ ją przykrywałem kloszem. Ponieważ ją właśnie osłaniałem. Ponieważ właśnie dla jej bezpieczeństwa zabijałem gąsienice (z wyjątkiem dwóch czy trzech, z których chciałem mieć motyle). Ponieważ słuchałem jej skarg, jej wychwalań się, a czasem jej milczenia. Ponieważ… jest moją różą. [...] A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. – Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"


Trochę minęło od ostatniego postu, ale mam nadzieję, że rozumiecie takie artystyczne przerwy ;)
Karolina3 komentarze :

 1. Przepięknie wykonane. :D
  Każdemu czasem potrzeba przerwy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest śliczny, bardzo dobrze wyszły Ci te róże :D Każdy, kto coś tworzy, myślę, że wie, jak to jest z tymi 'artystycznymi przerwami' i weną, więc nie masz się czym przejmować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wiele róż, ale jedna jest wyjątkowa ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za miłe słowa :)